Choinka swiatlowodowa 90

system zarządzaniaComarch WMS - profesjonalny system zarządzania magazynem | Systemy ERP | POLKAS

Główną ozdobą świąteczną jest choinka, nie ulega to wątpliwości. Wszyscy albo przed świętami, albo w Wigilię przyozdabiamy świąteczne drzewko kolorowymi ozdobami, światełkami i łańcuchami, nie rzadko wieszamy na niej jeszcze ciastka również nowego sposobie słodycze, które później najmłodsi z chęcią podjadają. Czy jednak kiedykolwiek zastanowił się ktoś, jaka jest sprawa choinki i dlaczego istnieje oczywiście ważna w świątecznej tradycji?

Jest mnóstwo teorii, które wspominają o tym, skąd przyjęła się tradycja świątecznego drzewka. Odpowiadam one między innymi, że przystrajanie drzewka jest zaszłością po świętowania dnia zmarłych w Rzymie, inne iż to symbolika rajskiego drewna w Edenie. Lecz w nieco bliższych nam czasach wielkim zwolennikiem dekorowania iglaka w stanie przedświątecznym był Martin Luther, właśnie sprowadzając się do nauce, iż przystrajanie drzewka w jasne ozdoby i jabłka będzie symbolizować ponowne zetknięcie się gościa z Bogiem. Zwyczaj ten łatwo rozpowszechnił się na pełen świat. Można więc powiedzieć, że teraz nie lecz w Polsce, ale więcej i indywidualnych krajach Europy dodatkowo w Ameryce na prawdziwa przystraja się choinki dzięki niemieckiej inicjatywie.

Obecnie odeszło się już z tradycyjnego przystrajania świątecznego drzewka w segmenty dokumentu i jabłka, ubierając choinki w kolorowe bombki, łańcuchy i światełka. Zresztą tylko na odległości ostatnich 30 lat można stwierdzić sporą nowość w modzie choinkowej. Tak więc, dawniej bardzo często spotykanym działaniem było przystrajanie drzewka w wiklinowe ozdoby, łańcuchem przeważnie były bezpośrednio wykonane łączone ze sobą obręcze z ciekawego papieru, natomiast oświetlenie stanowiły świeczki przymocowywane za pomocą specjalnych klipsów, (kiedy ważna się łatwo domyślić, nie trudno było to o pożar). Następnie wiklinowe ozdoby istniały w decydującej mierze zastąpione bombkami imitującymi wyglądem zwierzęta lub zabawki, a jak dodatek miały tak zwane anielskie włosy, czyli wiszące srebrne lub złote cienkie sznureczki oraz strzępki waty, które obejmowały być wiązane ze śniegiem. Teraz, jak wiadomo, rozmaitość wzorów oraz kolorów świątecznych ozdób jest wielka do określenia, jednak w pierwszej mierze dominują odcienie złota, czerwieni i zieleni, które są utożsamiane ze świętami.

Przez lata historia choinki, tak toż jako wszyscy, była kolei w branży trendów dotyczących jej przystrajania. Jednak nie zmieniło się to, że od czasu ubrania ważnej w sprawie choinki przez Luthera, sposób ten dużo dużo zakorzenił się w sztuce świątecznej także bierzmy szansę, że nieprędko przeminie.